PL / EN / DE / UK


Infrastruktura

INFRASTRUKTURA

BAZA DYDAKTYCZNA

WSZiA dysponuje własną, nowocześnie wyposażoną infrastrukturą naukowo-dydaktyczną, w skład której wchodzą trzy budynki zlokalizowane w centrum Opola. Szkoła posiada także profesjonalne centrum rekreacyjno-sportowe położona w samym sercu miasta.

Budynek główny (powierzchnia około 4200 m2) znajduje się przy ul. Niedziałkowskiego 18, w samym sercu przepięknej i cichej wyspy Pasieka, niedaleko słynnego opolskiego amfiteatru. Równocześnie przy głównym budynku znajdują się najważniejsze ciągi komunikacyjne (PKS, PKP, przystanki MZK). Mieszczą się tu sale dydaktyczne, administracja uczelni —rektorat, dziekanat Wydziału Ekonomicznego, biura rektora i prorektorów, a także biblioteka wraz z czytelnią.

Budynek dydaktyczno-hotelowy

ozimskao powierzchni około 4800 m2  zlokalizowany jest przy ul. Ozimskiej 63 (stanowiącej główną arterię komunikacyjną miasta). Oprócz trzech nowoczesnych i przestronnych auli oraz sal dydaktycznych znajdują się tu także pokoje wykładowców, dziekanat Wydziału Pedagogicznego, klub studencki, pomieszczenia samorządu studenckiego i Biura Karier oraz siedziba Sekcji Ekonomicznej Oddziału Polskiej Akademii Nauk. Dodatkowo na II, III i IV piętrze mieści się akademik. siedziba Opolskiego Centrum Badań Regionalnych.

W budynkach WSZiA znajdują się m.in.: sala audytoryjna dla 260 osób, dwie duże sale wykładowe, które mogą pomieścić po 150 studentów, sale audiowizualne dla 100 osób,  kilkanaście sal ćwiczeniowych, a także pokoje seminaryjno-językowe i laboratoria komputerowe z ponad 60 stanowiskami.

Każda z sal dydaktycznych WSZiA wyposażona jest w nowoczesny sprzęt audiowizualny oraz sprzęt pozwalający na wykorzystywanie szerokich rozwiązań z zakresu systemów informatycznych takich jak:

  •   rzutniki multimedialne, wizualizery
  •   bezprzewodowy system nagłośnienia
  •   tablice interaktywne „TEAM BOARD”
  •   wielkoformatowe ekrany plazmowe
  •   pełną obsługę multimediów: DVD, ekrany plazmowe, kamery, rzutniki pisma.

Ponadto w większości naszych sal dydaktycznych zainstalowano klimatyzację.

Szkoła stawia czoła wyzwaniom technicznym XXI wieku i dysponuje stałym łączem światłowodowym zapewniającym połączenie z globalną siecią internet z szybkością obustronnej transmisji 25Mbs. We wszystkich budynkach szkoły do dyspozycji studentów znajdują się kioski internetowe (łącznie 9) z dostępem do szerokopasmowego internetu.  Na terenie całej uczelni studenci mają również bezpłatny dostęp do globalnej sieci www poprzez bezprzewodową sieć wi-fi.

W każdym pomieszczeniu dydaktycznym zainstalowane są rzutniki multimediale, także wielkoformatowy ekran do prezentacji multivideo, bezprzewodowy system nagłośnienia, multimedialne komputery, cyfrowe rzutniki pisma, odtwarzacze multimediów, odbiorniki telewizji satelitarnej. Na uwagę zasługuje także ergonomiczny zcentralizowany system sterowania tych urządzeń (z pulpitu sterowniczego)

We wszystkich budynkach WSZiA, w najważniejszych ciągach komunikacyjnych zainstalowane są kioski informacyjne (komputery wbudowane w ścianach budynku).

Uczelnia posiada własną lokalną sieć komputerową opartą na okablowaniu kategorii 5, umożliwiającą transfer informacji z szybkością 100Mbps. Lokalizacje uczelni (Niedziałkowskiego 18 i Ozimska 63) połączone są linią dzierżawioną, dzięki czemu tworzą logicznie spójną sieć komputerową. Wszystkie komputery w WSZiA podłączone są do sieci Internet stałym łączem (providerem internetowym jest Telekomunikacja Polska S.A.).


BIBLIOTEKA WSZIA

Doskonalne wyposażona biblioteka mieści się w budynku przy ul. Niedziałkowskiego 18. Uczelnia gromadzi bogate zbiory biblioteczne. Do dyspozycji studentów i pracowników pozostaje 100-tysięczny księgozbiór (w większości pozycje zakupione po 2000r). Studenci mogą korzystać z 70 regularnie prenumerowanych czasopism naukowych. Na bieżąco gromadzimy skrypty i zeszyty naukowe największych uczelni ekonomicznych w kraju. Obok biblioteki mieści się czytelnia, wyposażona m.in. w komputery z bezpośrednim dostępem do internetu, a także nowoczesne syntezatory mowy, wspomagające edukację osób niedowidzących.


BAZA REKREACYJNO – SPORTOWA

Budynek Opolskiego Centrum Rekreacji – Szara Willa to idealne miejsce do tego żeby po zajęciach czy pracy odprężyć się i zrelaksować. To nowoczesny kompleks usytuowany na ulicy Oleskiej 11. Znajduje się tutaj profesjonalny fitness i siłownia, supernowoczesna kręgielnia, klimatyczny pub z najdłuższym barem w mieście, elegancka restauracja, trzygwiazdkowy hotel, a także przewidziany dla najmłodszych Klub Urwisa.

Nasi studenci mają zniżki na siłownie i fitness oraz darmowe wejścia na kręgle. Dodatkowo ćwiczenia na siłowni albo zajęcia aerobicu prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów można wybrać w ramach programowych lekcji wychowania fizycznego.

 W klubie fitness —Fit Life do dyspozycji jest najwyższej jakości sprzęt i przybory do ćwiczeń: body step, tubing, over ball, heavy ball, hantle, obciążniki na kostki, sztangi power gym.

Siłownia również wyposażona jest wzorowo. Sprzęt do ćwiczeń siłowych dostarcza firma Technogym (światowej klasy producent, który jest oficjalnym dostawcom sprzętu na igrzyska olimpijskie). Tej klasy sprzęt jest idealnym rozwiązaniem dla zaawansowanych sportowców, jak i ludzi zaczynających ćwiczenia na siłowni.

 Supernowoczesna kręgielnia została wyposażona w 12 torów firmy Brunswick. Cztery tory zaopatrzone są w specjalne bramki przytorowe, ułatwiające grę dzieciom oraz zapewniające bezpieczeństwo. Do dyspozycji graczy są również bogato wyposażony barek, recepcja oraz loże. System liczenia punktów jest całkowicie skomputeryzowany, co sprawia, że gra staje się jeszcze przyjemniejsza.


Wydział Zamiejscowy WSZiA w Tarnowskich Górach
do czasu sfinalizowania zakupu budynku w Tarnowskich Górach mieści się będzie w pomieszczeniach Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Sienkiewicza 6, w centrum Tarnowskich Gór, w pobliżu dworca kolejowego i dworca PKS oraz komunikacji miejskiej MZKP.

Studentom i pracownikom Wydziału Zamiejscowego umożliwiono m.in. korzystanie z wielu sal wykładowy i ćwiczeniowych, także laboratoriów językowych i komputerowych. Do dyspozycji studentów jest również laboratorium grafiki komputerowej, wyposażone w 11 stanowisk typu Macintosh a także biblioteka z czytelnią posiadająca około 12 000 woluminów. Przy bibliotece działa Centrum Informacji Europejskiej. Należy dodać, że księgozbiór Wydziału Zamiejscowego zostanie uzupełniony zbiorami Biblioteki WSZiA w Opolu (docelowo około 5 000 sztuk).

wszia opole 45-085 Opole, ul. Niedziałkowskiego 18
tel. 77 402-19-00/01, 77 542-11-55
info@poczta.wszia.opole.pl
Odwiedź nas:
Lokalizacje
Akademiki
Wirtualny spacerr
Komunikacja
Odwiedź także Fit Life Szara Willa
log