Opole, 01.07.2016
ROZEZNANIE RYNKU – 01/07/SKOK
W związku z realizacją projektu pt. „SKOK po sukces”, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, kierując się zasadą efektywnego zarządzania finansami, zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na:
– Przeprowadzenie indywidualnych spotkań z uczestnikami projektu z zakresu poradnictwa wizerunkowego, medycznego, dietetycznego zgodnie z potrzebami każdego uczestnika projektu.
Specyfika zamówienia oraz wykaz zadań realizowanych w ramach zadania:
- Nazwa i adres zamawiającego: Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, 45-085 Opole, ul. Niedziałkowskiego 18, www.wszia.opole.pl. Osoba upoważniona do kontaktów: Dr Wojciech Duczmal, tel. 0 77 402 1903
- Okres wykonywania usługi: od 1 września 2016 roku do 31 maja 2019 roku;
- Forma zatrudnienia: Wykonawca zostanie zatrudniony na podstawie umowy cywilno – prawnej, tj. umowy – zlecenia. Realizacja zadań zaplanowanych w projekcie odbywać się będzie w siedzibie Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, w siedzibie wykonawcy, jak również w miejscach wskazanych przez Zamawiającego na terenie województwa opolskiego. Zamawiający w zakresie realizacji projektu udostępni pomieszczenia z dostępem do Internetu, komputer, odpowiednie programy komputerowe, meble oraz podstawowe materiały biurowe celem prawidłowej realizacji projektu.
- Wymiar czasu pracy w projekcie oraz zakres obowiązków: W projekcie założono przeprowadzenie indywidulanych spotkań średnio 2 godziny zajęć indywidualnych na osobę , czyli w sumie 120 osób * 2 godziny = 240 godzin w całym projekcie.
- Kryteria merytoryczne: Wymagania dla osób realizujących to zadanie: wykształcenie wyższe, dyspozycyjność, doświadczenie zawodowe z zakresu: fitness, lub siłowni, lub dietetyki.
Wyjaśnienie:
- Projekt ma na celu aktywizację społeczną i zawodową osób doświadczających ubóstwa i wykluczenia społecznego z 41 gmin województwa opolskiego najmocniej zagrożonych ubóstwem. Wnioskodawca (Fundacja Bądź Dobroczyńcą, wraz z partnerem – WSZiA w Opolu – przewidują realizację 3 letniego projektu, w którym łącznie weźmie udział 120 osób. W poszczególnym roku zostaną zorganizowane 4 edycje działań a w każdej weźmie udział 10 uczestników. ( 4 edycje w roku x 10 uczestników x 3 lata = 120 uczestników). Każda edycja składać się będzie z poszczególnych modułów: Moduł I: Każdy uczestnik projektu (UP) otrzyma w pierwszej kolejności wsparcie w postaci aktywnej integracji społecznej tj.: warsztatów umiejętności społecznych z zaczerpniętych ze zwalidowanych rezultatów EQUAL pt.: Kuźnia Optymizmu, kompleksowe poradnictwo pomocowe: psychologiczne, prawne i socjalne, a także przygotowanie przedzawodowe w postaci specjalnie zaplanowanych warsztatów. Ten etap zakłada także wsparcie wizerunkowe i zdrowotne, w postaci warsztatów i doradztwa jak i refundacje kosztów niektórych usług medycznych lub kosmetycznych (np. dentystycznych, kosmetycznych , fryzjerskich) . Moduł II. Podjęte zostaną kompleksowe działania aktywizacji zawodowej: wraz z doradcami utworzone zostaną Indywidualne Plany Działania i Rozwoju dla UP. Na ich podstawie dopasowywane będą potrzebne formy wsparcia: staże, kursy zawodowe kończące się adekwatną formą zwiększenia kwalifikacji. Będą one dostosowane do potrzeb, aspiracji UP i zapotrzebowania lokalnego rynku pracy. Moduł III Wsparcie Zmiany – W proj. utworzony zostanie mobilny punkt poradnictwa działający w poszczególnym dniu/dniach tygodnia i godzinach w gminach. Świadczyć będzie usługi pośrednictwa pracy, realizowane w nim będzie doradztwo i sesje coachingu i poradnictwa życiowego by wesprzeć proces zmiany. Uczestnicy otrzymają stypendium za udział w kursach zawodowych, oraz szkoleniach aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości, a także refundację kosztów podróży do miejsc szkoleń i potencjalnego zatrudnienia.
- Niniejsze zapytanie ofertowe nie stanowi przedmiotu zamówienia publicznego w ramach przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z dnia 2010r. Nr 113, poz. 759 z późn. Zmianami)
- Postępowanie prowadzone jest w zgodnie z: Wytyczne w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020 w trybie rozeznania rynku.
- Zapytanie ofertowe upubliczniono poprzez umieszczenie go na stronie internetowej WSZIA w Opolu, wszia.opole.pl, oraz udostępnienie jego treści w siedzibie beneficjenta (45-085 Opole, ul. Niedziałkowskiego 18).
Termin i forma przedstawienia oferty: Oferty stanowiące odpowiedź na rozeznanie rynku proszę przesyłać mailem na adres: , lub pocztą do 30 lipca 2016 roku na adres: Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, ul. Niedziałkowskiego 18, lub dostarczyć osobiście w pokoju 109 w budynku głównym uczelni: Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, ul. Niedziałkowskiego 18. Uprzejmie prosimy o przedstawienie oferty na realizację zgodnie ze wzorem z Załącznika nr 1.