PL / EN / DE / UK

Trwa ładowanie ...

Szlachetna paczka

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i wesprzeć tak szlachetną inicjatywę. Trzymamy kciuki za galę a Was zapraszamy do zapoznania się z artykułem: https://nto.plKto może wyjechać?

Kto może wyjechać?

Wyjechać może każdy student WSZiA, który w dniu wyjazdu ukończy I-wszy rok studiów, nigdy dotąd nie uczestniczył w programie Socrates oraz pomyślnie przeszedł procedurę kwalifikacyjną.

Dokąd można wyjechać?
Wyjazdy możliwe są do uczelni, z którymi WSZiA ma podpisaną Umowę o Współpracy w ramach programu Socrates/Erasmus. Aktualna mamy podpisaną jedną umowę z Fachochschule Kaiserslautern z Niemiec. Co roku planujemy powiększać liczbę uczelni, z którymi mamy podpisane porozumienia.

Na ile można wyjechać?
Program Socrates/Erasmus umożliwia studia zagraniczne obejmujące okres od 3 miesięcy do jednego roku akademickiego, przy czym, aby stworzyć szansę wyjazdu jak największej liczbie studentów, są preferowane wyjazdy semestralne.

W jakim języku odbywają się studia za granicą?
Aby studiować za granicą należy posiadać bardzo dobrą umiejętność porozumiewania się w języku wykładowym danej uczelni. W przypadku uczelni partnerskiej WSZiA jest to język niemiecki.

Czy wyjazdy są dofinansowane?
Tak, na czas wyjazdu studenci otrzymują wsparcie ze środków unijnych na pokrycie części kosztów pobytu za granicą. Wysokość tego stypendium zmienia się z roku na rok. W roku akademickim 2005/2006 będzie to około 240 Euro na miesiąc.

Czy wyjazdy są wspierane przez WSZiA?
Tak, na czas wyjazdu, studenci płacą tylko 30 % wysokości czesnego.

Czy po powrocie muszę zaliczać sesję w WSZiA?
Nie. Studia w uczelni zagranicznej są traktowane jako integralna część studiów w WSZiA, zaś semestr zaliczany jest na podstawie egzaminów i zaliczeń uzyskanych za granicą. Należy dodać, że program studiów za granicą musi być uzgodniony przed wyjazdem i zatwierdzony przez Dziekana.

wszia opole 45-085 Opole, ul. Niedziałkowskiego 18
tel. 77 402-19-00/01, 77 542-11-55
info@poczta.wszia.opole.pl
Odwiedź nas:
Lokalizacje
Akademiki
Wirtualny spacerr
Komunikacja
Odwiedź także Fit Life Szara Willa
log