Polityka społeczna i zdrowie publiczne
Cel studiów
Celem studiów jest dostarczenie słuchaczom najbardziej aktualnej i kompleksowej wiedzy w zakresie zachodzących zmian w polityce społecznej, roli państwa w zabezpieczeniu społecznym oraz wszechstronne przygotowanie do pracy w placówkach pomocy społecznej czy ochrony zdrowia.
Adresaci
Studia są przeznaczone dla absolwentów różnych kierunków i specjalności studiów, posiadający dyplom licencjacki lub magisterski oraz dla osób przygotowujące się do pełnienia funkcji kierowniczych. Z oferty mogą skorzystać również osoby zainteresowane pogłębieniem i aktualizacją wiedzy w zakresie przedmiotu studiów, które już pracują w obszarach związanych z tematyką studiów, w tym organach administracji państwowej i samorządowej.
Kwalifikacje zawodowe
Podczas studiów słuchacze będą mogli uzyskać lub pogłębić wiedzę teoretyczną i praktyczną w aspekcie społeczno-kulturowym oraz aspekcie pomocy społecznej i aspekcie medycznym. Ukończenie studiów może też pomóc w uzupełnieniu lub zmianie kwalifikacji i znalezieniu pożądanego zatrudnienia osobom, które dopiero zamierzają zająć się sprawami związanymi z polityka społeczną państwa.
Organizacja studiów
Studia rozpoczynają się w październiku i trwają 2 semestry.
Zajęcia odbywają się w piątki.
Studia podyplomowe kończą się egzaminem końcowym.